Świetliki rurowe

Світлові тунелі

Денна потреба в людини в сонячному світлі складає 30 хв без сонячних окулярів і цього не компенсує жодне штучне освітлення.

Асортимент світлових тунелів – природне світло в приміщенні - FAKRO

Бажаючи забезпечити доступ природного світла в приміщеннях, де немає можливості встановити ні дахове, ні вертикальне вікно, рекомендовано використовувати світлові тунелі. Через світловий тунель всередину будинку потрапляє природне світло і освітлює приміщення. В інших приміщеннях світловий тунель є додатковим джерелом освітлення, що дозволяє зекономити електричну енергію.

Кількість світла, яка потрапляє до приміщення через світловий тунель, залежить перш за все від інтенсивності світла ззовні будинку. Чим більша кількість світла потрапляє на купол світлового тунелю, тим більша переноситься до середини будинку.

Сонячне світло

Дуже важливим чинником, який визначає кількість світла, що попадає до приміщення, є розміщення світлового тунелю на даху.

При виборі місця для монтажу світлового тунелю потрібно звернути увагу на такі вимоги:

  • намагатись розмістити купол світлового тунелю на південній найбільш сонячній стороні даху, оминаючи затінені місця;
  • ввести світловідбиваючу трубу в найкоротший та найпростіший спосіб, що забезпечить більшу кількість світла;
  • замонтувати трубу так, щоб вона була максимально натягнута (світловий тунель з гофрованою світловідбиваючою трубою). 

Підбираючи величину та кількість світлових тунелів слід взяти до уваги:

  • розмір, форму та висоту приміщення;
  • спосіб розміщення світлових тунелей;
  • колір і текстуру стін, підлоги та стелі;
  • плановане розміщення меблів і додаткового обладнання (в залежності від типу призначення підсобного приміщення).
 

Świetlik

Спрощена схема показує розподіл інтенсивності світла під розсіювачем в звичайній кімнаті без вікон, де світловий тунель встановлений по центру.

 

Świetlik

В цьому самому приміщенні без вікна несиметричне освітлення може бути використане лише при потребі краще доосвітлити певну зону (напр. місце роботи за комп'ютером) в цьому приміщенні. В інших випадках ця система некорисна або навіть шкідлива.

 

Świetlik

В залежності від потреб клієнта, кольору стін (тобто можливості розсіювання та відбивання світла) та розміщення меблів, це базова схема розміщення світлового тунеля в приміщенні з вікном. Кутові зони добре освітлені двома різними джерелами денного світла. Зміщення світлового тунелю до стіни навпроти вікна може створити ефект меншого освітлення в центральній частині приміщення.

 

Типи світлових тунелей:

Світловий тунель переносить денне світло до світловідбиваючої труби. Далі сонячне проміння відбивається від стін жорсткої або еластичної світловідбиваючої труби, спрямовується донизу та розсіюється.

Типи світлових тунелей:

 Замонтований в стелі розсіювач рівномірно розсіює промені природного світла, тим самим освітлюючи приміщення.

Типи світлових тунелей:

В кожному житловому приміщенні має бути джерело природного світла. Нажаль трапляються приміщення, в яких немає можливості замонтувати вертикальні чи дахові вікна. Приміщення, позбавлене джерела природного освітлення, є темним і незручним у користуванні. Щоб забезпечити доступ світла в приміщення рекомендують використовувати світлові тунелі, через які до приміщення потрапляє сонячне світло. Світлові тунелі "переносять" природне світло до середини будинку та можуть бути основним або ж додатковим джерелом світла в приміщенні.

 

Пласкі світлові тунелі:

Пласкі світлові тунелі:

Пласкі світлові тунелі:

Пласкі світлові тунелі:

Пласкі світлові тунелі  SR_ Плаский світловий тунель SR_ - з жорсткою світловідбиваючою трубою та інтегрованим ущільнюючим коміром. Доступний також в версії SR_-L,
який доосвітлює природним світлом простір безпосередньо під місцем замонтування зовнішнього елемента світлового тунелю, напр., горище чи мансарда.
Пласкі світлові тунелі: Пласкі світлові тунелі: Пласкі світлові тунелі:
Пласкі світлові тунелі  SF_     Плаский світловий тунель SF_ - з еластичною світловібдиваючою трубою та інтегрованим ущільнюючим коміром. Доступний також в версії SF_-L , який доосвітлює приміщення безпосередньо під місцем замонтування зовнішнього елемента світлового тунеля, напр. горище чи мансарда.

Світлові тунелі з куполом:

Світлові тунелі з куполом: Світлові тунелі з куполом:
Світловий тунель з куполом SRT Світловий тунель з куполом SRT з жорсткою світловідбиваючою трубою. До світлового тунелю потрібно підібрати відповідний ущільнюючий комір. Є можливість замонтування лампи освітлення SLO.
Світлові тунелі з куполом: Світлові тунелі з куполом:
Світловий тунель з куполом SLT Світловий тунель з куполом SLT з гнучкою світловідбиваючою трубою. До світлового тунелю потрібно підібрати відповідний ущільнюючий комір. Є можливість замонтування лампи освітлення SLO.