Świetliki rurowe

Світлові тунелі

Денна потреба в людини в сонячному світлі складає - 30 хв (без сонячних окулярів) і цього не компенсує жодне штучне освітлення.

Асортимент світлових тунелів – природне світло в приміщенні - FAKROБажаючи забезпечити доступ природного світла в приміщеннях, де немає можливості встановити ні дахове, ні вертикальне вікно, використовують світлові тунелі. Через світловий тунель в середину будинку потрапляє природне світло і освітлює приміщення. В інших приміщеннях світловий тунель є додатковим джерелом освітлення, що дозволяє зекономити електричну енергію.

Кількість світла, яка потрапляє до приміщення через світловий тунель, залежить перш за все від інтенсивності світла ззовні будинку. Чим більша кількість світла потрапляє на купол світлового тунелю, тим більша переноситься до середини будинку.

 

 

Сонячне світло
Дуже важливим фактором, який визначає кількість надходження світла, є місце розташування світлового тунелю на даху.

 

При виборі місця для монтажу світлового тунелю потрібно звернути увагу на такі вимоги:

  • намагатись розмістити купол світлового тунелю на південній найбільш сонячній стороні даху, оминаючи затінені місця;
  • ввести світловідбиваючу трубу в найкоротший та найпростіший спосіб, що забезпечить більшу кількість світла;
  • замонтувати трубу так, щоб вона була максимально натягнута (світловий тунель з гофрованою світловідбиваючою трубою). 

 

Підбираючи величину та кількість світлових тунелів слід зважати на:

  • розмір, форму та висоту приміщення;
  • спосіб розміщення світлового тунелю;
  • колір і текстуру стін, підлоги та стелі;
  • плановане розміщення меблів і додаткового обладнання (в залежності від типу призначення підсобного приміщення).

 

Świetlik Спрощена схема показує розподіл інтенсивності світла під розсіювачем в звичайній кімнаті без вікон, де світловий тунель встановлений централізовано.
Świetlik В тому самому приміщенні без вікна несиметричне освітлення може бути використане лише при потребі краще доосвітлити певну зону (напр. місце роботи за комп'ютером) в цьому приміщенні. В інших випадках, ця система некорисна або навіть шкідлива.
Świetlik В залежності від потреб клієнта, кольору стін (тобто можливості розсіювання та відбивання світла) та розміщення меблів, це принципова схема розміщення світлового тунеля в приміщенні з вікном. Кутові зони добре освітлені двома різними джерелами денного світла. Зміщення світлового тунелю до стіни навпроти вікна може створити ефект меншого освітлення в центральній частині приміщення.

Види світлових тунелів:

Асортимент світлових тунелів – природне світло в приміщенні - FAKROСвітловий тунель переносить денне світло, яке потрапляє до світловідбиваючої труби. Далі сонячне проміння відбивається від стін жорсткої або еластичної світловідбиваючої труби, спрямовується донизу та розсіюється. Встановлений в стелі розсіювач рівномірно розподіляє промені природного світла, які  освітлюють приміщення. В кожному житловому приміщенні має бути джерело природного світла. Проте трапляються приміщення, в яких неможливо замонтувати вертикальні або дахові вікна. Приміщення, позбавлене джерела природного освітлення – темне і незручне в користуванні. Щоб забезпечити доступ світла в приміщення рекомендують використовувати світлові тунелі, через які до приміщення потрапляє сонячне світло. Світлові тунелі "переносять" природне світло до середини будинку та можуть бути основним або ж додатковим джерелом світла в приміщенні.

 

 

Пласкі світлові тунелі:

Асортимент світлових тунелів – природне світло в приміщенні - FAKRO

Асортимент світлових тунелів – природне світло в приміщенні - FAKRO

Асортимент світлових тунелів – природне світло в приміщенні - FAKRO

Пласкі світлові тунелі SR_ Плаский світловий тунель SR_ - з жорсткою світловідбиваючою трубою та інтегрованим ущільнюючим коміром. Доступний також в версії SR_-L,
яка доосвітлює природним світлом простір безпосередньо під
місцем замонтування зовнішнього елемента світлового тунелю, напр., горище чи мансарда
.
Асортимент світлових тунелів – природне світло в приміщенні - FAKRO Асортимент світлових тунелів – природне світло в приміщенні - FAKRO Асортимент світлових тунелів – природне світло в приміщенні - FAKRO
Пласкі світлові тунелі SF_     Плаский світловий тунель SF_ - з еластичною світловідбиваючою трубою та інтегрованим ущільнюючим коміром. Доступний також в версії SF_-L - з доосвітленням приміщення безпосередньо під
місцем замонтування зовнішнього елемента світлового тунеля, напр. горище чи мансарда
.

Світлові тунелі з куполом:

Асортимент світлових тунелів – природне світло в приміщенні - FAKRO Асортимент світлових тунелів – природне світло в приміщенні - FAKRO
Світлові тунелі з куполом SRT Світловий тунель з куполом SRT з жорсткою світловідбиваючою трубою. До світлового тунелю потрібно підібрати відповідний ущільнюючий комір. Є можливість замонтування лампи освітлення SLO.
Асортимент світлових тунелів – природне світло в приміщенні - FAKRO Асортимент світлових тунелів – природне світло в приміщенні - FAKRO
Світлові тунелі з куполом SLT Світловий тунель з куполом SLT з гнучкою світловідбиваючою трубою. До світлового тунелю потрібно підібрати відповідний ущільнюючий комір. Є можливість замонтування лампи освітлення SLO.