Поради - FAKRO

Поради


ДАХОВІ ВІКНА

 • в дахових вікнах металева табличка з паспортними даними знаходиться на рамі вікна, в правому верхньому кутку, її видно при відчиненому вікні.  

Tabliczka znamionowa w oknach dachowych

a- назва товару/тип
b- розмір
c- серійний номер товару       

СХОДИ НА ГОРИЩЕ

для сходів на горище, паспортні дані знаходяться на внутрішній стороні коротшої передньої сторони коробки сходів на горище:

 • табличка сходів на горище випалена лазером - сходи виготовлені від серпня 2014 р.

Табличка товару

 

a - тип сходів
b - розмір
c - серійний номер сходів                 

Табличка товару
 •  алюмінієва табличка вогнестійких сходів - сходи виготовлені від серпня 2014 р.

   

Табличка товару               

a - тип сходів
b - розмір
c - серійний номер сходів
d - клас вогнестійкості
e - розмір коробки              

 


 

 • алюмінієва табличка всіх моделей сходів –  сходи виготовлені до серпня 2014 р.

Табличка товару a - тип сходів
b - розмір
c - серійний номер
d - розмір коробки     

(для вогнестійких сходів на табличці з паспортними даними, додатково, буде інформація про внутрішні розміри коробки)                        
Табличка товару  

 

У випадку запитань звертайтеся в Сервісну Службу FAKRO: 

 Контакти:

   

Сервісний відділ FAKRO
79040 м. Львів,
вул. Городоцька, 355 б
тел./факс: +38 (032)  297-25-62 (63)
моб.: +38 (050) 337-59-40 - Іванейко Ігор
i.iwanejko@fakro.com.ua

   

Blokowanie i mycie okna dachowegoДля того, щоб дахові вікна FAKRO прослужили якомога довше, потрібно регулярно мити їх та відповідно обслуговувати. Не використовувати миючих засобів на спиртовій основі для вікон ПВХ (PTP, PPP).

Конструкція завіс, що використовується в дахових вікна FAKRO дозволяє повернути раму на 180°, що забезпечує легке миття зовнішнього скла в вікнах:

 • обертальних FTP, FTU, PTP, 
 • відхильно-обертальних FPP, PPP i FEP.

В вікнах з підвищеною віссю обертання раму можна заблокувати  під кутом 160° для зручного миття зовнішнього скла.

 

 

 


Malowanie lakierem okien dachowychПоточна консервація:

Для підтримання належного стану лакофарбового покриття, потрібно хоча б раз в рік проводити консервацію покриттів:

 • промити покриття чистою водою або з додаванням м'якого миючого засобу для видалення пилу, не слід використовувати засоби, що містять аміак;
 • при лакуванні вікон слід вважати на ущільнювачі (щоб на них не потрапив лак);
 • лакофарбові покриття, за нормальних умов, потрібно поновлювати кожні 2-5 років в залежності від умов експлуатації.

Будь-які місця механічного пошкодження (заподіяні не з вини виробника) потрібно обробити в такий спосіб:

 • очистити пошкоджені місця наждачним папером з граматурою 180-220 або середньої товщини і напилення;
 • очищені місця слід очистити від пилу;
 • на очищені місця слід нанести два шари водорозчинного лаку або криючої фарби на водяній основі, в залежності від виду вікна.

Експлуатація дерев'яних вікон:

 • при використанні клеючих плівок або стрічок потрібно звертати увагу на те, чи вступають вони в реакцію з покриттям. Після монтажу скотч слід зняти, не ушкодивши покриття (напр. інструментами);
 • будинки, що перебувають в процесі будування, повинні провітрюватись для того, щоб запобігти надмірному зволоженню дерев'янних елементів в будівлі. Надмірна вологість може спричинити несправності в рухомих частинах, а також призвести до погіршення якості лакофарбового покриття та спровокувати тріщини в деревині.
Фірма FAKRO має в своєму асортименті ремонтні комплекти, призначені для догляду та ремонту лакофарбового покриття, в залежності від типу дахового вікна:
 • комплект XMP – для дерев'яних вікон в кольорі "натуральна сосна";
 • комплект XMU – для дерев'яних вікон білого кольору.
XMPнабір XMP

XMU

набір XMU

 


Виробник попереджає, що у випадку, коли параметри повітря (вологість і внутр. температура) досягають так званої межі роси, може з'явитися явище конденсації пари на внутрішній поверхні скла. Це явище з'являється при недостатній вентиляції приміщення в поєднанні з надмірною вологістю повітря. Тому рекомендується провітрювати та обігрівати приміщення.

Ефект конденсації на зовнішній поверхні скла свідчить про високу якість ізоляційного скла (хороша термоізоляція) і в жодному випадку не свідчить про вологість товару.


Smarowanie zawiasów w oknach dachowychРаз в декілька років завіси необхідно змащувати пластичним мастилом.Płynny smar do okuć

Фірма FAKRO має в своєму асортименті мастила XMS призначені для змащування і консервації завіс та рухомих елементів вікон FPP, FHP, FGH.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Usuwanie liści z kołnierzaХоча б раз у рік рекомендується очищати комір вікна від листя та іншого бруду для правильного відведення дощової води.

Додатково рекомендується усувати нагромадження снігу і льоду  навколо вікна для вільного відведення талої  води.

 

 

 

 

 

 

 

 


Приготування їжі, миття посуду, капання, підливання квітів, видалення диму і т.п. – все це чинники виникнення в приміщенні конденсату, який, в свою чергу має виводитись з приміщення через вентиляцію, а доступ свіжого повітря забезпечить спеціальна вентиляційна щілина, відхилення або відкривання вікна. Особливо важливо провітрювати нові приміщенні і будинки, в яких вологість є в новій штукатурці, шпалерах, стінах і т.п..

Wpływ wentylacji w pomieszczeniu

 


Działanie kondensacjiКонденсація – це скраплення водяної пари. Це явище виникає в місцях, де тепле вологе повітря зустрічається з холодним повітрям. Її можна побачити під час дощу на внутрішній стороні скла автомобіля або на окулярах – взимку, після входу в тепле приміщення.

Дахові вікна, з огляду на особливість свого використання, є місцем, де найшвидше з'являється конденсат, що сигналізує про надлишок вологості в приміщенні.

 

 

 

 

 

 


Ograniczenie występowania zjawiska kondensacjiНайважливішим чинником запобігання конденсації є справна вентиляція. Щоб забезпечити безперебійне видалення забрудненого повітря з приміщення, повинен бути постійний доступ свіжого повітря за допомогою відчинення вікон або вентиляційних щілин.

Конденсацію можна обмежити, також завдяки правильному розміщенню обігрівачів (безпосередньо під вікном), та виконанню відкосів. Якщо ж потрібно встановити під вікном підвіконня, то потрібно залишити простір між підвіконням та стіною.

 

 

 

 

 


Nawiewnik w oknach dachowychВентиляційна щілина, яку монтують в вікна FAKRO гарантує постійний регульований притік свіжого повітря при зачиненому вікні. Конструкція ручки забезпечує триступеневе регулювання вентиляції приміщення. Верхній фіксатор блокує вікно в відхиленій позиції. 

Всі вікна FAKRO оснащені дуже теплими склопакетами, з коефіцієнтом Ug= 1,1 W/m2K або кращим.