Як організувати безпечну експлуатацію даху?

Саме в осінній період виникає потреба проведення профілактичних робіт на даху. Листя починає опадати, збільшується кількість опадів дощу, вітер наносить ще більше сміття. Водостічні системи забиваються і взимку ви можете зіткнутися з тим, що буде утворюватися й накопичуватися лід. У період відлиги сніг та тала вода не матимуть куди стікати. Дах може почати протікати. Лише регулярне очищення покрівлі допоможе уникнути неприємностей.

Та перш, ніж проводити будь-які роботи, подбайте про свою безпеку.

Компанія FAKRO розробила цілий ряд товарів, які забезпечать легкий вихід на дах, а також зручне пересування по ньому. Варто згадати, що ці продукти розроблені згідно з європейськими нормами безпеки.

Як організувати безпечну експлуатацію даху?

Рис. 1. Вилаз FW_, повністю відчинений

 

Як організувати безпечну експлуатацію даху?

Рис. 2. Вилаз WGI, повністю відчинений

Вилази для похилого даху

Колись, щоб потрапити на покрівлю, потрібно було приставити до будівлі високу драбину та піднятися по ній. Це не надто безпечний спосіб. Сьогодні встановлення вилазу в даху це вже стандарт. Такий вилаз монтується аналогічно як дахове вікно FAKRO. Обираючи, зверніть увагу на те, для якого приміщення вони призначаються. Якщо це неопалюване горище – Вам цілком достатньо буде обрати економний варіант із відкидною кришкою із міцного прозорого полікарбонату (WS_) або зі склопакетом з двома гартованими шибами (WG_). Такий вилаз відносно недорогий і виконує свої функції дуже добре. Але у випадку з житловим піддашшям ці вилази не будуть енергоефективними. Саме для цього розробили спеціальне термоізоляційне вікно-вилаз FW_. Рама відчиняється наліво або направо. Енергозберігаючий склопакет U3 має чудові термоізоляційні характеристики. Воно функціональне й тепле.  

 

Як організувати безпечну експлуатацію даху?

Рис. 3. Технічна сходинка, можна підібрати під колір покрівлі

Технічні сходинки

Для пересування по похилому даху встановлюють спеціальні технічні сходинки. Їх монтують поруч з вилазом та комином. Інколи можуть використовувати декілька сходинок, щоб прокладати шлях до всіх основних вузлів покрівлі. А ще вони виконують функцію снігозатримувачів. Якщо Ви вагаєтеся щодо кількості, врахуйте що вони бувають двох довжин: 45 см і 100 см. Якщо основні вузли поруч, ви можете замонтувати поміж ними одну довшу сходинку. 

 

 

 

 

Як організувати безпечну експлуатацію даху?

Рис. 4. Вилаз DRF для пласких дахів

Вилази для плаского даху

Для плаского даху компанія FAKRO має окремі пропозиції. Для прикладу, це може бути вилаз типу DRL із термоізоляційною кришкою з ущільнювачем. Його розміри співпадають з розмірами сходів на горище LML. Це дозволяє замонтувати їх разом.

Якщо Ви хочете ще мати додаткове джерело світла – то безумовно варто зупинити свій вибір на вікнах-вилазах DRF та DRC. Енергозберігаючий склопакет впускає до приміщення природне світло, а рама, що відчиняється відхиленням догори на 80°, дозволяє легко вийти на пласку покрівлю.