Як самостійно замонтувати сходи на горище?

Як встановити сходи на горище? - один із найчастіших пошукових запитів наших клієнтів. Ми вас почули та вирішили відповісти на всі Ваші запитання. У цьому нам допоможе наш експерт, інженер по сервісу компанії FAKRO, Ігор Іванейко.

- Ігоре, поділіться з нами усіма тонкощами самостійного встановлення сходів на горище. Скільки осіб потрібно для цього завдання, які інструменти слід підготувати?

- Встановити сходи на горище досить легко. Це не вимагає якихось особливих фахових навичок. Дві людини легко можуть це виконати. А одна особа може успішно впоратися з усім, за умови використання готового монтажного комплекту LXK. Він вже є у комплекті зі сходами на горище LST, або його можна придбати окремо. Тут все індивідуально, тож варто лише розумно зважити свої сили.

Як самостійно замонтувати сходи на горище?

Підготуйте такі інструменти: ключ (13 мм), сегментний ніж, викрутка, рівень будівельний, пилка для деревини, дерев’яні прокладки, шуруповерт,  тимчасові монтажні лати (2 шт.), кутник, шурупи, дюбелі.

- Опишіть детально всі етапи встановлення та можливі нюанси, що можуть виникати.

- 1 ЕТАП: Готуємо приміщення для монтажу.

Визначте, чи достатньо місця у приміщенні для відчинення сходів. Врахуйте розмір вильоту при розкладанні драбини – він довший за зовнішні розміри коробки та довжину після розкладання драбини. 

Отвір повинен відповідати розмірам, що зазначені виробником на упаковці та бути дещо більшим за габарити самої коробки. Візьмемо для прикладу, одну із найпопулярніших моделей сходів LWK 60х120. На упаковці зазначено розміри отвору 60х120 см. Зовнішні розміри коробки сходів LWK 60х120 – 58х118,4 см.

Готовий вихід на піддашшя зазвичай співпадає з потрібними розмірами, адже стандартна відстань між балками має 60-70 см. Але він може бути закоротким. Коротша сторона отвору (ширина) повинна співпадати з перпендикулярними балками. Коли отвір занадто короткий, ці балки необхідно демонтувати та розмістити у потрібному місці. Якщо отвір є завеликим – прикріпіть до країв додаткові балки. Залізобетонну стелю можна зменшити так само, як у випадку з дерев’яною стелею – компенсуйте додатковими елементами.

2 ЕТАП: Монтаж сходів на горище.

Як самостійно замонтувати сходи на горище?

Рис. 1. Тимчасові монтажні лати

Якщо Ви купили сходи на горище FAKRO моделей ПЛЮС, то перед монтажем, щоб закріпити коробку, відокремте від неї кришку. Так буде зручніше.

Закріпіть тимчасові монтажні лати до коротших країв отвору та встановіть на них сходи. (рис.1, 2.).

Оскільки коробка менша за отвір, у місцях майбутнього кріплення встановіть між зазори дерев’яні прокладки відповідної товщини. Виготовіть їх самостійно. Перевірте положення коробки сходів за допомогою будівельного рівня. Прикріпіть її за допомогою шурупів, якщо це дерев’яна конструкція стелі, або за допомогою дюбелів, якщо це бетонна конструкція. Кріпити потрібно у місцях стику з прокладкою. (рис. 3.) 

Як самостійно замонтувати сходи на горище?

 

Рис. 2. Встановлення коробки на латах

 

Як самостійно замонтувати сходи на горище?

 

Рис. 3. Застосування прокладок

3 ЕТАП: Завершальні роботи.

Демонтуйте монтажні лати. Закріпіть кришку. Перевірте відстані по периметру між кришкою і коробкою. Переконайтеся у щільності зачинення. Якщо в стелі прокладено гідроізоляцію, прикріпіть її до коробки сходів. Утепліть залишені зазори довкола за допомогою овечої вовни або монтажної піни низького розширення. Обріжте, за необхідністю, зайву довжину дерев’яної драбини, так щоб її можна було повністю розкласти.

Для цього:

  • Загніть останній сегмент драбини до заду так, щоб він був розташований горизонтально до підлоги (можете використати стілець так, як на рисунку 5).
  • Розкладіть сходи під потрібним кутом так, щоб сходинки були у горизонтальному положенні відносно підлоги. (рис. 4.)

положення сходинок

Рис. 4. Горизонтальне положення сходинок

Далі є дві відмінності:

  • Сходи на горище LWK та LTK потрібно обрізати перпендикулярно, оскільки вони мають у комплекті пластикові наконечники. Для цього виміряйте довжину від краю передостаннього сегмента до підлоги. Перенесіть цю відстань на останній сегмент та обріжте рівно перпендикулярно. (див. на мал.5)
  • Сходи на горище LWS потрібно обрізати під кутом. Для цього виміряйте дві довжини від краю передостаннього сегмента до підлоги по верхньому Y і нижньому X боках (див. на мал.6). Перенесіть на останній сегмент драбини довжину, що отримали, та обріжте під кутом, що утворився, так як на малюнку 6.

 

 

Як самостійно замонтувати сходи на горище?

Рис. 5. Обріз рівний, + пластикові наконечники

Як самостійно замонтувати сходи на горище?

Рис. 6. Обріз під кутом

Металеві сходи LMK, LMP обрізають за аналогічною технологією. У сходах ножичного типу LST передбачена можливість доставляти чи знімати сходинку, а також систему пристосування довжини до висоти приміщення.

- Як замаскувати щілини та естетично оформити отвір у стелі? 

- Для оздоблення країв отвору можна використати готові декоративні планки LXL-PVC. Вони виготовлені з ПВХ білого кольору. Просто з’єднайте планки за допомогою кутників та закріпіть, втиснувши в щілину довкола отвору. Зверніть увагу, що коробка повинна бути вирівняною по стелі.

- Ігоре, а чому треба залишати зазор між коробкою та отвором і використовувати допоміжні дерев’яні прокладки?

- Застосування прокладок дає можливість вирівняти всі кути коробки по діагоналі. А ще, вони гарантують правильне розподілення навантаження сходів на стелю. Відсутність таких дистанційних елементів може призвести до нещільності кришки та не правильного її зачинення. Додам, що на теплоізоляційні параметри сходів впливає кількість утеплюючого матеріалу довкола, а також товщина термоізоляційного наповнення кришки та гумові контурні ущільнювачі.

 

Фото - як замонтувати сходи FAKRO