Поділитись

Екологія та енергоефективність – пріоритети FAKRO

FAKRO, як один із світових лідерів у виробництві дахових вікон та сходів на горище, дбає про кожну деталь своїх інноваційних рішень, не оминаючи такого важливого питання сьогодення як екологія. Виробник фокусується насамперед на свідомих діях стосовно захисту навколишнього середовища. Як товари FAKRO, так і процес їх виробництва, є енергоефективними та екологічними.  Дотримання принципу екологічності виражається також в сировині переважно з лісів із плановою вирубкою, використанні в процесі виробництва екологічних, натуральних продуктів, а також в  раціональному поводженні з відходами. 

Деревина із зрівноважених лісових ресурсів

Основною сировиною у виробництві компанії FAKRO є соснова деревина найвищої якості. Натуральна сировина постачається із зрівноважених лісових зон, які мають сертифікат FSC і/або PEFC. Товари FAKRO, які виготовлені із такої деревини, позначені сертифікатом FSC.

Екологічні лаки

Турбота про навколишнє середовище проявляється також у виборі засобів захисту деревини. Для того, щоб знизити викиди органічних сполук, FAKRO використовує екологічні водорозчинні лаки.

Овеча вовна як термоізоляційний матеріал

Компанія FAKRO використовує натуральну та спеціально просочену антисептиком овечу вовну як термоізоляційний матеріал. Завдяки хорошій щільності та високій еластичності овеча вовна точно заповнює щілини навколо вікна. Використання такої еластичної термоізоляції  - це універсальний спосіб утеплення дахового вікна незалежно від величини монтажного отвору. Овеча вовна є натуральним та екологічним продуктом без запаху, який не подразнює шкіру та очі під час монтажу.

Використання виробничих відходів

FAKRO дотримується прогресивного підходу стосовно відходів виробництва. Намагається запобігати їх утворенню, мінімізує їх кількість, піддаючи утилізації та переробці. Компанія використовує дерев’яні відходи, утворені в процесі виробництва, без шкідливих для навколишнього середовища викидів. «В екологічний спосіб обігріваємо виробничі та офісні приміщення у всіх представництвах групи FAKRO. Джерелом енергії для опалення є біомаса, яка складається із відходів виробництва змішаних із вербовою стружкою» - інформує Януш Влодарчик, директор адміністративний FAKRO.

Плантації енергетичної верби

FAKRO розвиває власну плантацію цієї екологічної сировини, збільшуючи щороку площу плантацій на 4 га. На сьогодні площа плантації майже 20 га.  Кожен гектар енергетичної верби дає кілька десятків тон сухої маси. Вирощування верби веде до щорічного приросту 20-25 тон маси з гектару. «В лютому 2017 року із власних плантацій ми зібрали 300 тон стружки енергетичної верби. З її горіння отримаємо 3300 гДж теплової енергії, яку буде використано для опалення виробничих приміщень» - додає Януш Влодарчик. Вартість добування 1 гДж теплової енергії  із вербової стружки коштує близько 15 зл, що вдвічі дешевше за обігрів природним газом. Користь від використання цього альтернативного, відновлюваного джерела енергії вимірюється як в екологічному, так і економічному вимірах.

Завдяки проекологічній діяльності FAKRO реалізує принципи стратегії Europa 2020.  Згідно із ними 20% енергії має надходити із відновлюваних джерел.