Вікна для мансарди. Чому люкарни втрачають популярність?

В Україні набирає обертів тенденція компактного та енергозберігаючого будівництва. Одноповерхові будинки з мансардним поверхом цілком відповідають потребам сучасних сімей. Мансарда – це простий спосіб збільшити корисну площу Вашого будинку. Своєрідна форма піддашшя вмикає фантазію та дозволяє створити дуже цікаві інтер’єри. Одним із найвагоміших складових такого інтер’єру є, безумовно, світло. Тому перше, що потрібно зробити, це обрати джерело доступу до сонячного світла та свіжого повітря. У таких випадках зазвичай вагаються між двома варіантами: люкарною та даховими вікнами. У цій статті ми допоможемо Вам зробити правильний вибір.

Що таке люкарна?

Люкарна – це дерев’яна або цегляна конструкція з вмонтованим вертикальним вікном, яку зводять в даху мансардного поверху на рівні росту людини. Спорудженням люкарни повинні займатися виключно професіонали. Проектуючи, врахуйте вплив усіх змін на конструкцію будівлі, зокрема: вагу застосовуваних матеріалів, відстань між кроквами, конструкційні зміни в даху чи монтаж додаткових балок. Такі зміни треба вносити у плани будівлі, інколи потрібно погоджувати у відповідних органах. Готову конструкцію необхідно утеплити ззовні та зсередини. Врахуйте, що люкарна піддається дії атмосферних чинників так само як дах, тому подбайте про її ущільнення довкола.

Вікна для мансарди. Чому люкарни втрачають популярність?

Що таке дахове вікно?

Дахове вікно – це спеціально сконструйоване вікно, призначене для монтажу у даху.

Монтаж дахового вікна зазвичай не передбачає жодних конструкційних змін. Він швидкий та простий. Тут не потрібно споруджувати додаткові стіни. Вам знадобиться мінімальний набір матеріалів, які не впливатимуть значно на вагу та вартість конструкції. Таке дахове вікно продається зі спеціальним монтажним комплектом. Кожне дахове вікно має інструкцію монтажу, де деталізовано увесь процес. Розміщення під кутом забезпечує більшу кількість світла. Дослідження показали, що до кімнати потрапляє до 50% більше світла, порівняно з вертикальними вікнами цього ж розміру.

Вікна для мансарди. Чому люкарни втрачають популярність?

Звичайно,  і монтаж дахового вікна, і спорудження люкарни повинні виконувати професіонали.

Отже, можна зробити висновок, що сьогодні дахові вікна є одним із найоптимальніших рішень, коли йде мова про будинки з мансардами. Люкарна це хороший варіант, якщо її включити вже на початковому етапі планування будівництва. Вона може додати романтичного образу та архітектурної цілісності. Але сучасні дахові вікна мають стільки переваг, що вони почали витісняти інші можливі рішення.

Переваги дахових вікон:

  • Менші затрати матеріалів;
  • Менші затрати коштів;
  • Коротший час монтажу, всього 2-4 години;
  • Немає потреби застосовувати складні будівельні інструменти;
  • Більша кількість світла;
  • Стандартний ущільнюючий комір.

Дахове вікно значно легше захистити від вологи за допомогою стандартного ущільнюючого коміра, ніж самотужки      облаштувати гідроізоляцію для люкарни.

  • Дахові вікна можна монтувати у найрізноманітніших комбінаціях та сполученнях для отримання дуже сучасних форм освітлення мансарди.

Погляньте більше цікавих реалізованих проектів,  де було використано дахові вікна.