Kołnierze uszczelniające

Характеристика

Функції ущільнюючого коміра

Незамінним елементом для правильного монтажу вікна в площину даху є ущільнюючий комір. Спеціально спроектовані елементи коміра дозволяють надійно і щільно поєднати вікно з даховим покриттям. Завданням коміра є відвід дощової води і снігу поза вікно та захист від вітру. Ущільнюючі коміри слід застосовувати для всіх дахових вікон FAKRO, як обертальних (FT, PT), з підвищеною віссю обертання (FYP, FDY), відхильно-обертальних ( FPP, PPP, FEP), так і вікон для сполучень (FT_/D, B__). Ці типи вікон можуть бути сполучені в різних комбінаціях. Завдяки однотипному оформленню зовнішніх елементів, вікна різних конструкцій можна сполучати в групи.
В асортименті FAKRO є багато типів ущільнюючих комірів, які виготовлені з листів алюмінію з поліестровим покриттям, і мають високу міцність і стійкість до атмосферних чинників. Стандартним кольором є сіро-коричневий колір RAL 7022, завдяки якому вікно ідеально підходить до більшості дахових покриттів.

 

Типи ущільнюючих комірів

Rodzaje kołnierzy uszczelniającychВ залежності від різновиду покрівельного матеріалу та застосування ущільнюючі коміри до дахових вікон FAKRO поділяються на групи. Стандартні коміри призначені для монтажу вікна в найпопулярніші види дахових покриттів: пласкі –  комір ES, профільні – комір EZ і високопрофільні – комір EH. Дахові вікна можна монтувати в площину даху на різну глибину: N (+3 см), V (0) або J (– 3 см). Тому ущільнюючі коміри поділяються ще й на типи. Остання буква в назві коміру означає глибину монтажу вікна. Назва коміра збільшилась ще на одну букву, яка інформує з якого матеріалу виготовлений фартух: P – фартух зі свинцю, A – фартух алюмінієво-пластиковий.


 

Наприклад комір з маркуванням EZV-P означає:
E - ущільнюючий комір,
Z - тип покриття,
V - глибина монтажу,
P - свинцевий фартух.

 

Класифікація стандартних комірів по глибині монтажу та типу покрівельного матеріалу:

 

глибина монтажу вікна

Głębokość montażu N Głębokość montażu V Głębokość montażu J     Тип дахового покриття
- ESV ESJ  S Pokrycia płaskie

Пласкі покриття до 10 мм: руберойд,  бітумна черепиця

EZN-P EZV-P EZJ-P Z Pokrycia profilowane

Профільні покриття до 45 мм: черепиця, металочерепиця

EHN-P - - H Pokrycia wysokoprofilowane Високопрофільні покриття до 90 мм: черепиця, металочерепиця
           

В асортименті FAKRO є також коміри і до менш популярних дахових покриттів, таких як: пласка черепиця EZV-F, лускоподібне покриття – комір EL і EG та до панельної бляхи EBV-P і плаского металевого покриття – комір EE. В склад останньої групи входить комір для спеціальних застосувань, таких як: комір з додатковим утепленням EHV-AT Thermo і для зміни кута монтажу вікна в площину даху – комір E_A. Натомість монтаж вікна в площину даху з кутом нахилу менше ніж 15° забезпечує Система для Пласких Дахів (EFW).