Usytuowanie okien na dachu

Розміщення вікон на даху

Висота монтажу вікна

Дуже важливим є вибір висоти монтажу вікна в площину даху. Правила та інструкції "показують" місце для монтажу мансардного вікна на відповідній висоті від підлоги, так щоб воно оптимально виконувало свої функції.

Wysokość montażu okna dachowegoВ приміщеннях, де рівень підлоги знаходиться нижче 25 м над землею, відстань нижнього краю вікна від підлоги повинна бути не менше 85 см. Натомість в приміщеннях, де рівень підлоги знаходиться вище 25 м над землею, відстань нижнього краю вікна від підлоги повинна бути не менше 110 см. Потрібно зазначити, що чим вище від підлоги монтується вікно, тим краще буде освітлено приміщення. Згідно норми DIN 5034-1 пункт 4.2.2a „верхній край прозорої поверхні вікна (або вікон) повинен знаходитись, не нижче 220 см над підлогою”. Наступним важливим пунктом є висота монтажу дахових вікон з вентиляційними щілинами.

 

Nawiewnik

Згідно інструкції з інституту Будівельної Техніки №343/96 „...вентиляційні щілини слід встановлювати не нижче ніж 200 см над рівнем підлоги, міряючи від нижнього краю вентиляційної щілини”. В вікнах FAKRO вентиляційні щілини розміщуються в верхній частині рами. Щоб вікно було замонтоване згідно правил, його верхній край повинен знаходитись на висоті 220 см. Рекомендований монтаж вікон FAKRO: нижній край вікна не нижче 110 – 140 см,  від підлоги, відповідає існуючим вимогам та дуже добре освітлює приміщення, забезпечуючи візуальний контакт з оточенням. Застосування ручки в нижній частині рами у вікнах FAKRO забезпечує комфортне користування правильно замонтованими вікнами. Монтаж вікон на такій висоті дає можливість використовувати стандартні радіатори під вікном та правильно виконати відкоси, завдяки чому забезпечується правильна циркуляція повітря всередині приміщення, що суттєво знижує ризик утворення конденсату на даховому вікні.

Usytuowanie okna w dachu

 

 

 

Розташування вікон в площині даху

 

Визначаючи місце встановлення дахових вікон, необхідно взяти до уваги таке правило: декілька малих вікон в різних кутах даху краще освітлюють приміщення, ніж одне велике вікно.

 

Підбір величини вікна

Дахові вікна обираються в залежності від:

  • поверхні засклення і типу приміщення - Правильне освітлення приміщень за допомогою природного світла визначається співвідношенням площі засклення дахових вікон до площі підлоги. Для приміщень, призначених для перебування людей, це співвідношення повинно становити принаймні  1:8, а в приміщеннях для господарських цілей - принаймні  1:12.
  • кута нахилу даху - Висота вікна також залежить віт кута нахилу даху. Чим менший кут нахилу даху, тим більшою повинна бути висота вікна.
  • відстані між кроквами - В комплект поставки дахових вікон входять універсальні кутники, які дають можливість монтувати дахові вікна як на латах, так і на кроквах. Вибираючи спосіб монтажу, слід враховувати наступне: розмір вікна повинен бути меншим за ширину між кроквами. У випадку монтажу на кроквах ширина вікна повинна відповідати ширині між кроквами (ширина між кроквами мінус 3-7 см). Якщо планується монтаж на латах, що є значно швидше і простіше, то ширина вікна може бути і меншою.

 

Монтаж на кроквах Монтаж на латах
Montaż na krokwiach Montaż na łatach

Використовуючи монтаж на латах, маємо можливість пересувати вікно горизонтально для кращого пристосування вікна до профілю покрівельного матеріалу. Монтаж на кроквах рекомендований при заміні старих вікон на нові та використанні вікон великих розмірів. У випадку, коли ширина вікна є більшою за ширину між кроквами використовується додаткова конструкція. Горизонтальні балки слід розмістити на відстані 30-50 cм від нижнього і верхнього країв вікна. Це дає можливість правильно виконати відкоси (нижній перпендикулярно, а верхній паралельно до підлоги).  

Монтаж на латах Монтаж на кроквах

Монтаж на

додатковій конструкції

Montaż na łatach Montaż na krokwiach Montaż na wymianach