Usytuowanie okien na dachu

Розміщення вікон на даху

Висота монтажу вікна

Дуже важливим є вибір висоти монтажу вікна в площину даху. Правила та інструкції "показують" місце для монтажу дахового вікна на відповідній висоті від підлоги таким чином, щоб воно оптимально виконувало свої функції.

 

В приміщеннях, де рівень підлоги знаходиться нижче 25 м над землею, відстань нижнього краю вікна від підлоги повинна бути не менше 85 см. Натомість в приміщеннях, де рівень підлоги знаходиться вище 25 м над землею, відстань нижнього краю вікна від підлоги повинна бути не менше 110 см. Наголошуємо, що чим вище від підлоги замонтоване вікно, тим краще буде освітлене приміщення. Згідно норми DIN 5034-1 пункт 4.2.2a „верхній край прозорої поверхні вікна (або вікон) повинен знаходитись не нижче 220 см над підлогою”. Наступним важливим пунктом є висота монтажу дахових вікон з вентиляційними щілинами.

 

Wysokość montażu okna dachowego

 

 

Nawiewnik

Згідно з інструкції інституту Будівельної Техніки №343/96 „...вентиляційні щілини слід встановлювати не нижче ніж 200 см над рівнем підлоги, міряючи від нижнього краю вентиляційної щілини”. В вікнах FAKRO вентиляційні щілини розміщуються в верхній частині рами. Для того, щоб вікно було замонтоване згідно правил, його верхній край повинен знаходитись на висоті 220 см. Рекомендований монтаж вікон FAKRO: нижній край вікна не нижче 110 – 140 см  від підлоги відповідає існуючим вимогам та дуже добре освітлює приміщення, забезпечуючи візуальний контакт з оточенням. Використання ручки в нижній частині рами у вікнах FAKRO забезпечує комфортне користування правильно замонтованими вікнами. Монтаж вікон на такій висоті дає можливість використовувати стандартні радіатори під вікном та правильно виконати відкоси, завдяки чому забезпечується правильна циркуляція повітря всередині приміщення, що суттєво знижує ризик утворення конденсату на даховому вікні.

 

Розташування вікон в площині даху

 

Визначаючи місце встановлення  дахових вікон, необхідно взяти до уваги таке правило: декілька малих вікон в різних кутах даху краще освітлюють приміщення, ніж одне велике вікно.

Usytuowanie okna w dachu

 

Підбір величини вікна

Дахові вікна обираються в залежності від:

  • поверхні засклення і типу приміщення - Правильне освітлення приміщень за допомогою природного світла визначається співвідношенням площі засклення дахових вікон до площі підлоги. Для приміщень, призначених для перебування людей, це співвідношення повинно становити принаймні  1:8, а в приміщеннях для господарських цілей - принаймні 1:12.
  • кута нахилу даху - Висота вікна також залежить віт кута нахилу даху. Чим менший кут нахилу даху, тим більшою повинна бути висота вікна.
  • відстані між кроквами - В комплект поставки дахових вікон входять універсальні кутники, які дають можливість монтувати дахові вікна як на латах, так і на кроквах. Вибираючи спосіб монтажу, слід враховувати наступне: розмір вікна повинен бути меншим за ширину між кроквами. У випадку монтажу на кроквах ширина вікна повинна відповідати ширині між кроквами (ширина між кроквами мінус 3-7 см). Якщо планується монтаж на латах, що є значно швидше і простіше, то ширина вікна може бути і меншою.

 

Монтаж на кроквах

Montaż na krokwiach

Монтаж на латах

Montaż na łatach

 

Використовуючи монтаж на латах, маємо можливість пересувати вікно горизонтально для кращого пристосування вікна до профілю покрівельного матеріалу. Монтаж на кроквах рекомендований при заміні старих вікон на нові та використанні вікон великих розмірів. У випадку, коли ширина вікна є більшою за ширину між кроквами, використовується додаткова конструкція. Горизонтальні балки слід розмістити на відстані 30-50 cм від нижнього і верхнього країв вікна. Це дає можливість правильно виконати відкоси (нижній перпендикулярно, а верхній паралельно до підлоги).  

 

 

Монтаж на латах

Montaż na łatach

Монтаж на кроквах

Montaż na krokwiach

Монтаж на додатковій конструкції

Montaż na wymianach