Kołnierze uszczelniające

Характеристика

Функції ущільнюючого коміра

Незамінним елементом для правильного монтажу вікна в площину даху є ущільнюючий комір. Спеціально спроектовані елементи коміра дозволяють надійно і щільно поєднати вікно з даховим покриттям. Завданням коміра є відвід дощової води і снігу поза вікно та захист від вітру. Ущільнюючі коміри слід застосовувати для всіх дахових вікон FAKRO, як обертальних (FT, PT), з підвищеною віссю обертання (FYP, FDY), відхильно-обертальних ( FPP, PPP), так і вікон для сполучень (FT_/D, B__). Ці типи вікон можуть бути сполучені в різних комбінаціях. Завдяки однотипному оформленню зовнішніх елементів вікна різних конструкцій можна сполучати в групи.
В асортименті FAKRO є багато типів ущільнюючих комірів, які виготовлені з листів алюмінію з поліестровим покриттям і мають високу міцність і стійкість до атмосферних чинників. Стандартним кольором є сіро-коричневий колір RAL 7022, завдяки якому вікно ідеально підходить до більшості дахових покриттів.

 

Типи ущільнюючих комірів

В залежності від різновиду покрівельного матеріалу та застосування ущільнюючі коміри до дахових вікон FAKRO поділяються на групи. Стандартні коміри призначені для монтажу вікна в найпопулярніші види дахових покриттів: пласкі –  комір ES, профільні – комір EZ і високопрофільні – комір EH. Дахові вікна можна монтувати в площину даху на різну глибину: N (+3 см), V (0) або J (– 3 см). Тому ущільнюючі коміри поділяються ще й на типи. Остання буква в назві коміру означає глибину монтажу вікна. Назва коміра збільшилась ще на одну букву, яка інформує з якого матеріалу виготовлений фартух: P – фартух зі свинцю, A – фартух алюмінієво-пластиковий.

Rodzaje kołnierzy uszczelniających

Наприклад, комір з маркуванням EZV-P означає:
E - ущільнюючий комір,
Z - тип покриття,
V - глибина монтажу,
P - свинцевий фартух.

Класифікація стандартних комірів в залежності від  глибини монтажу та типу покрівельного матеріалу:

 

глибина монтажу вікна

Głębokość montażu N Głębokość montażu V Głębokość montażu J     Тип дахового покриття
- ESV ESJ  S Pokrycia płaskie Пласке покриття до 10 мм: руберойд,  бітумна черепиця
EZN-P EZV-P EZJ-P Z Pokrycia profilowane Профільні покриття до 45 мм: черепиця, металочерепиця
EHN-P - - H Pokrycia wysokoprofilowane Високопрофільні покриття до 90 мм: черепиця, металочерепиця
           

В асортименті FAKRO є також додаткові коміри і до менш популярних дахових покриттів, таких як: пласка черепиця EZV-F, лускоподібне покриття – комір EL і EG та до панельної бляхи EBV-P і плаского металевого покриття – комір EE. В склад останньої групи входить комір для спеціальних застосувань, таких як: комір з додатковим утепленням EHV-AT Thermo і для зміни кута монтажу вікна в площину даху – комір E_A. Натомість монтаж вікна в площину даху з кутом нахилу менше ніж 15° забезпечує Система для Пласких Дахів (EFW).